booked.net
THK Kayyum’u; 28 kişilik balonlar uçuracağız

Ağustos 3, 2020

Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşcı, yaptığı açıklamada, THK’ye, Medeni Kanun’a göre “yönetim kayyumu” olarak atandıklarını, tüm yönetim erkinin kendilerinde olduğunu ancak bazı kişilerin hala kendilerini kabul etmediklerini söyledi.

Aşçı, sıcak hava balonu faaliyetlerine ilişkin olarak da THK’nin Kapadokya ve Denizli bölgesinde bu işi yaptığını, salgın nedeniyle balon uçuşlarının 1 Ekim’e kadar durdurulduğunu söyledi.

Göreve geldiklerinde THK’nin balon işletmeliğinin de sıkıntılı durumda olduğunu ancak yapılan reklam ve sponsorluk anlaşmalarıyla balonların yenilendiğini ve bir şirkete kiralandığını anlatan Aşcı, 28 kişilik yeni balonların gelecek ay hizmete alınacağını bildirdi.

Kapadokya’da 3 gündoğumu, 1 gündoğumundan yarım saat sonra, 1 de öğleden sonra olmak üzere 5 uçuş izni bulunduğunu dile getiren Aşcı, Pamukkale bölgesinde de sıcak hava balonu öncüsü olduklarını, burada slot dağıtım işleminin devam ettiğini belirtti.

Aşcı, THK’nin asıl fonksiyonlarından olan model uçak, yelken kanat ve yamaç paraşütü faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi.

Efes Havalimanı’ndan geçen yıl 350 bin lira kira geliri elde edildiğini belirten Aşçı, dropzone atlayışın başlamasının ardından yüzde 100 kapasiteyle hizmet verilmesi halinde 8 milyon liraya kadar yıllık ciro beklediklerini bildirdi.

Bize Haber Gönderin

Diğer Haberler

Eski Bakandan Vali Becel’e ziyaret

Eski Bakandan Vali Becel’e ziyaret

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Vali İnci Sezer Becel’i Ziyaret Etti Çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Nevşehir’e gelen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı Fatma Şahin, Vali İnci Sezer Becel’i...

Vali İnci Sezer Becel’in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Vali İnci Sezer Becel’in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı; Yayınladığı mesajda; "Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile...

Festivalde muhteşem final

Festivalde muhteşem final

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları, Nevşehir Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl Kapadokya'da ilk kez gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Filmleri Festivali'nin ödül töreni bölgenin önemli turizm merkezlerinden Paşabağı'nda peribacaları arasında yapıldı....