BölgeManşetler

NEVÜ “Gökkuşağı Projesi” ile Gönül Köprüleri Kurmaya Devam Ediyor

NEVÜ “Gökkuşağı Projesi” ile Gönül Köprüleri Kurmaya Devam Ediyor

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), üniversite-şehir işbirliğini pekiştirme adına yürüttüğü “Gökkuşağı Projesi” ile güzel ve başarılı çalışmalara imza atarak gönül köprüleri kurmaya devam ediyor.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Engelsiz Üniversite Birimi tarafından üniversite-şehir işbirliğini pekiştirmekle birlikte sosyal bir farkındalık oluşturmak için yürütülen ‘Gökkuşağı Projesi’ kapsamında NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, Hacıbektaş MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çiçek, “Gökkuşağı” proje koordinatörü ve mimari İnci Mine Özkan ile NEVÜ öğrencilerinden oluşan ekip, Nevşehir’in Hacıbektaş İlçesine bağlı Karaburna Köyü ile Gülşehir İlçesine bağlı Terlemez Köylerini ziyaret etti.

Nevşehir’in Hacıbektaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Karaboduk ve Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çiftci’nin de katılımlarıyla Karaburna Köyü ile Terlemez Köylerinde bulunan İlk ve Ortaokullarına gerçekleştirilen ziyaretlerde, yeni eğitim –  öğretim ile birlikte ders başı yapan 320 öğrenciye kırtasiye dağıtımı yapıldı.   

Okul Birincilerine Tablet Hediye Edildi

Kendilerine verilen hediyelerden oldukça mutlu olan minik öğrenciler NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu ve katılımcılara teşekkür ederken, ayrıca 2019-2020 eğitim – öğretim yılını dereceyle tamamlayan 4 öğrenciye de tablet hediye edildi.

NEVÜ Gökkuşağından “7 İlçeye 7 Kütüphane Projesi”

Nevşehir’in Avanos İlçesine bağlı Mahmat Köyü Şehit Murat Koç Orta Okulu ile Nevşehir’in Acıgöl İlçesine bağlı Karacaören Orta Okulu öğrencilerini kütüphaneyle buluşturan NEVÜ Gökkuşağı ekibinin şimdiki hedefi “7 İlçeye 7 Kütüphane Projesi.” Ekip bu kapsamda üçüncü kütüphanesini Gülşehir’de açacak.

25 Köy 1700 Aile Ziyaret Edildi

NEVÜ’de görev yapan akademik ve idari personelin yanı sıra 37 farklı bölümde eğitim – öğretim gören öğrencilerin gönüllülük esasıyla yürüttükleri “Gökkuşağı Projesi” kapsamında bugüne kadar 25 köy ve 1700 aile ziyaret edilerek çeşitli yardımlar ile birlikte etkinlikler düzenlendi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu