BölgeManşetler

Başkan Mehmet Aktürk’ün ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ Mesajı

NEVŞEHİR(TREND HABER)-Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Aktürk mesajında Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 82. Ölüm Yıldönümünde rahmet ve minnetle andığını belirtti.

Aktürk mesajına şöyle devam etti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletine duyduğu sonsuz güven ve inançla Samsun’da başlattığı istiklal mücadelesini, milletimizin eşsiz fedakarlığı, azmi ve kararlılığı ile başarıya ulaştırarak şanlı bir zaferle neticelendirmiştir.

Büyük Önder, bu destansı zaferi Cumhuriyetle taçlandırarak hem milletimizin geleceğini teminat altına almış hem de bu uğurda mücadele veren mazlum milletlere örnek teşkil etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetini bütün değerleriyle yaşatıp, geliştirip gelecek nesillere devredeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 10 Kasım 1938 günü ebediyete uğurladığımız Cumhuriyet’imizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, rahmet ve minnetle anıyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu