BölgeEğitimManşetler

“Erasmus+ Akademik Personel ve Öğrenci Hareketliliği Anlaşması” İmzalandı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Avanos Meslek Yüksekokulu (MYO) Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü, Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümleri ile İtalya'nın Viterbo şehrinde bulunan Tuscia Üniversitesi (Università degli Studi della Tuscia) Biyolojik, Tarımsal Gıda ve Orman Sistemlerinde İnovasyon Bölümü (Department For Innovation in Biological, Agro-Food And Forest Systems) arasında “Erasmus+ Akademik Personel ve Öğrenci Hareketliliği Anlaşması” imzalandı.

Söz konusu anlaşma ile Tuscia Üniversitesi Biyolojik, Tarımsal Gıda ve Orman Sistemlerinde İnovasyon Bölümü Ziraat,  Biyoteknoloji, Müze Çalışmaları, Konservasyon ve Mimari Restorasyon Programlarında, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Avanos Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümünde bulunan Organik Tarım Programı, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı ile Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümünde bulunan Mimari Restorasyon Programında görevli akademisyenler ve öğrenciler karşılıklı olarak ziyaret imkânına sahip olacak.

Avanos Meslek Yüksekokulu olarak Tuscia Üniversitesi öğretim elemanlarını ve öğrencilerini ağırlayacak olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Avanos MYO Müdürü Doç. Dr. Betül Aytepe Serinsu, anlaşmanın gerçekleştirilmesinde katkıları olan her iki üniversitenin Rektörlük makamına, Uluslararası İlişkiler Ofisi yetkililerine, Dr. Paola Pogliani’ye, Avanos Meslek Yüksekokulu Erasmus Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Ata Eskin ve Mimarlık ve Şehir Planlama Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Barış Emre Sönmez’e  teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu