EğitimManşetlerÜrgüp Haberleri

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurul Toplantısı Yapıldı

Bakan Mahmut Özer’in yüz yüze eğitime ilişkin yol haritasını açıklanmasının ardından Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılına hazırlık toplantısı yaptı.

Toplantıda yeni eğitim öğretim yılının sağlıkla ve güvenle başlayabilmesi için devam eden hazırlıklar ele alındı. Ayrıca taşımalı eğitim, ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı, okul ve kurumlardaki onarımlar da masaya yatırıldı.

6 Eylül’de tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlanacağını, 1-3 Eylül günlerinde ise okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için uyum eğitimleri yapılacağını belirten Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ilçelerdeki son çalışmalar hakkında İlçe Millî Eğitim Müdürlerinden bilgi aldı.

İl genelindeki okullarımızda Kovid-19 salgını ile ilgili önleyici tedbirlerin Bakanlığımız emir ve tavsiyeleri doğrultusunda büyük bir titizlik ile önlemler alındığını kaydeden Demir, İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin ve okul yöneticilerinin özveriyle çalıştığını belirterek “Hazırlıkları yöneticilerimiz ile birlikte yakından takip ediyoruz. Okullarımızdaki hazırlıklar başarılı bir şekilde ilerliyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim dönemine öğrencilerimizin sağlıklı, kaliteli ve güvenli ortamlarda başlayabilmeleri için her zaman olduğu gibi bu süreçte de seferber olduk. Tüm çalışmalarımız büyük bir titizlikle hızla devam ediyor. 6 Eylül tarihine kadar okullarımızın ‘Okulum Temiz’ Belgeleri tamamlanmış olacak. Öğretmen ve öğrencilerimizin özlemini yaşadığı yüz yüze eğitime kavuşmaları için tüm hazırlıkları zamanında tamamlayacağız. İlimizin eğitim öğretim faaliyetlerinde kazandığı başarı ivmesini ekip çalışması ve iş birliği ruhuyla hep birlikte daha yukarıya taşıyacağız.” dedi.

İl genelindeki okullarda bakım ve onarım çalışmaların da büyük ölçüde tamamlandığını kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, çalışmaların ivedilikle devam ettiğini ve eğitim öğretimi aksatacak bir gecikme olmadığını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrenciler için TRT EBA TV ve EBA platformu aracılığıyla eğitimin devam edeceğini de kaydetti.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, toplantıya katılan müdürlerimize teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu