ManşetlerÜlkeden

İzmir’den sevindiren haberler… Saatler sonra gelen mucize: Enkazdan çıkarıldılar

İzmir’den gelen son dakika haberine göre arama kurtarma çalışmaları devam ederken sevindiren haberler de geliyor… Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından, Hülya Özmet 17 saat sonra, Gülçin Aykut Soydan 16 saat sonra, Fadime Tolu ise yaklaşık 15 saat sonra çıkarıldı. Rıza Bey apartmanında ise enkaz altından 16 yaşındaki İnci Okan, yaralı olarak çıkarıldı. Dakikalar sonra Barış Sitesindeki enkazdan 50 yaşındaki Nurcan Tosun yaralı olarak kurtarıldı.

Merkez üssü İzmir’in Seferihisar açıkları olan depremden en fazla etkilenen Bayraklı ilçesinde 9 binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

BARIŞ SİTESİ ENKAZINDAN ÇIKARILDILAR

Depremde alt üç katı çöken Barış Sitesindeki bir apartmanın enkazında yürütülen çalışmalarda 17 saat sonra Nurcan Tosun’a ulaşıldı.

Tosun, ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesine gönderildi.

Eşi İbrahim Tosun, büyük sevinç yaşadı.

Arama kurtarma ekipleri, aynı apartmandan 62 yaşındaki Emine Eren’i 14 saat sonra kurtarmıştı.

İNCİ OKAN’DAN SEVİNDİREN HABER

Deprem sonrası Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin telefonla görüştüğü Buse Hasyılmaz’ın yanında bulunan İnci Okan’dan sevindirici haber geldi.

Buse ve ailesinin ardından 16 yaşındaki İnci Okan da arama kurtarma ekiplerinin çabası sonucu 17 saat sonra çıkarıldı. Okan’ın yaralı olarak çıkarılması yakınlarını ve çevredeki vatandaşları sevindirdi.

94cbb80961d147b563d4fe31ad47b1de

AYNI ENKAZDAN HÜLYA ÖZMET DE ÇIKARILDI

Depremde bir marketin bulunduğu alt iki katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı’nda da arama kurtarma ekipleri, başarılarına devam ediyor.

Son 1,5 saatte Fadime Tolu ve Gülçin Aykut Soydan’ın ardından Hülya Özmet de yaralı olarak enkazdan çıkarıldı.

Özmet, ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesine götürüldü.

16 SAAT SONRA MUCİZE

Depremde bir marketin bulunduğu alt iki katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı’nda çalışma yürüten arama kurtarma ekipleri, 35 yaşlarında olduğu belirtilen Gülçin Aykut Soydan isimli vatandaşa da ulaştı.

Yaralı olarak sedyeye alınan Soydan, Ege Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı.

Enkazda başka kişilerin de bulunduğunu değerlendiren arama kurtarma ekipleri, çalışmalara hız verdi.

FADİME TOLU 15 SAAT SONRA KURTARILMIŞTI

Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi olan depremde en çok etkilenen ilçelerden olan Bayraklı’da, enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları sürüyor. Ekiplerin yaptığı çalışmada 53 yaşındaki Fadime Tolu isimli bir kadın, depremden yaklaşık 15 saat sonra enkazdan yaralı olarak kurtarıldı. Yan yatan ve vinçlerle ayakta duran, alt katları ise çöken binadan kurtarılan Tolu, alkışlar eşliğinde ambulansa bindirildi.

672f502e-b701-4213-8548-5007fde0aeb9

Yaralı olarak enkaz altından çıkarılan Fadime Tolu, sağlık ekipleri tarafından ambulansla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Kaynak: https://www.mynet.com/izmir-den-sevindiren-haberler-saatler-sonra-gelen-mucize-enkazdan-cikarildilar-110106634309

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu