BölgeEğitimManşetler

Nevşehir Belediyesi’nden Eğitime Tam Destek

Lgs, Ayt Ve Tyt Sınavlarına Girecek Olan 5 Bin Öğrenci İçin Ücretsiz Deneme Sınav Seti Eğitime destek vermeye devam eden Nevşehir Belediyesi, LGS, AYT ve TYT sınavlarına girecek lise ve ortaokul öğrencileri için hazırladığı deneme setlerinin dağıtımına başladı.

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Temel Yeterlilik Testi (TYT) , Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile Liseye Geçiş Sınavı (LGS) öğrencilerine destek amacıyla deneme seti hazırlandı.

Deneme setlerinin dağıtımı dolayısıyla beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ile birlikte İstiklal Ortaokulu ve Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, öğrenciler ve eğitimcilerle bir araya geldi.

Savran, Nevşehir Anadolu Lisesinde kitap dağıtımının yapıldığı sınıflarda öğrencilere sınav kaygısını yenmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

Savran, gazetecilere, hedeflerine ulaşabilmek için çaba harcayan öğrencilere destek amacıyla hazırladıkları sınava hazırlık kitaplarının, öğrencilerin ideallerine ulaşmalarına katkı sunmasını arzuladığını belirtti.

Kendisinin kitap dağıtımını gerçekleştirdiği okulun sıralarından mezun olduğunu ifade ederek, duygulandığını aktaran Savran, “Sınav öncesi belediye olarak bir plan yaptık. Öğrencilerimize katkıda bulunmak amacıyla öğrencilere deneme sınavı hazırlamaya karar verdik. 2 bin 200 öğrencimize LGS, 2 bin 750 öğrencimize de üniversite sınavı hazırlık setleri dağıtıyoruz. Bir katkımız olursa çok mutlu oluruz. Öğretmenlerimize, öğrencilerimize başarılar dilerim. Umarım Nevşehir’imizin ismini her alanda duyururlar.” dedi.

Bundan sonraki dönemde de Nevşehir Belediyesi olarak öğrenci dostu uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceklerini kaydeden Savran, “Çocuklarımız, en kıymetli varlığımız, umudumuz ve bizim geleceğimizdir. Çocuklarımız ve gençlerimizin eğitimi için tüm gücümüzü ve imkanlarımızı seferber ederek, onlara her türlü desteği sunacağız” diye konuştu.

Bu arada Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’a, Nevşehir Anadolu Lisesi ziyareti sırasında okul müdürü Rüstem Acar tarafından üzerinde öğrencilik yıllarından fotoğrafının yer aldığı bir plaket hediye edildi.

Acar’a teşekkür eden Savran, yıllar önce mezun olduğu okulundan böyle bir hediye almanın kendisini çok duygulandırdığını ifade etti.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu