BölgeEğitimManşetler

NEVÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi’nin Yeni Sayısı Yayınlandı

ULAKBİM İNDEKS’te taranan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü (SBE) dergisinin yeni sayısı yayınlandı. Nevşehir Hacı Bektaş Veli üniversitesi araştırmacıları ile sosyal bilimler alanında çalışan birçok araştırmacıyı bir araya getiren dergi, özgün makalelerin yer aldığı uluslararası ve hakemli bir dergi niteliğindedir.

Sosyal bilimler alanında farklı disiplinlerdeki güncel tartışmaları, disiplinlerarası yöntem ve tekniklerle, farklı bakış açılarını hiçbir ticari kaygı olmaksızın bilim dünyasıyla buluşturma temelinde hareket eden NEVÜ-SBE Dergisi, ülkemiz ve dünyadaki bilimsel bilgi birikimine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

İlk sayısını 2011 yılında yayınlayan dergi, 2021 yılı itibariyle yılda 4 sayı olarak (Mart, Haziran, Eylül ve Aralık) devam etmektedir. Elektronik olarak yayınlanan uluslararası hakemli bir dergi niteliğinde olan NEVÜ-SBE Dergisi, sosyal bilimler alanında ve disiplinler arası çalışmalarla uygulamalı ve teorik makaleleri yayınlayarak bilime yüksek akademik standartlarda katkı sağlamayı, özgür bilimsel düşünce gücünü küresel bakış açısıyla desteklemeyi, bireylerin ulusal/uluslararası gelişimine yardımcı olmayı, meslek kuruluşlarının alanlarında yaşanan gelişmeleri takip etmeyi, bu alanlarda kaynak oluşturmayı amaçlamaktadır.

‘Açık erişim politikası’ benimseyerek içeriğini tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunan Dergisi,  Türkçe, İngilizce ve Almanca olarak yayınlanan NEVÜ-SBE, Ulakbim TR Dizin, Scientific Indexing Services, InfoBase Index, Open Academic Journals Index, ASOS Index, Sparc Indexing, J-Gate, International Institute of Organized Research (I2OR), Journal Factor ve SOBIAD veri tabanlarında da taranmaktadır.

Kamuoyuna, üniversitemizin ve sosyal bilimler alanının değerli araştırmacılarına duyurulur.

SBE Dergisi’ne ulaşmak için buraya tıklayınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu